گروه صنعتی سدید با قدمتی بیش از نیم قرن و سابقه ای درخشان در عرصه های گوناگون مرتبط با انرژی، نفت، گاز، پتروشیمی و آب مشغول به فعالیت می باشد. این گروه صنعتی با دارا بودن چندین شرکت زیر مجموعه شامل کارخانجات تولیدی و شرکت های پیمانکاری و تجاری در زمینه های تولید لوله های قطور فولادی خطوط انتقال فرآورده های نفت،گاز و آب،ساخت سازه های دریایی، تعمیرات و نگهداری پالایشگاه ها، ساخت مگا پمپهای صنایع نفت،گاز،پتروشیمی و نیروگاهی و مگا توربین های آبی و بادی، کارخانجات تولید شکر و نیشکر، نیروگاه برق، کارخانجات تولید فولاد، پیمانکاری عمومی پروژه های صنایع نفت و گاز و … فعال بوده و با بهره مندی از  کارشناسان و متخصصان متعهد، تمام تلاش خود را در جهت اجرای پروژه های عمرانی و توسعه صنعتی کشور؛ همواره بکار گرفته است.

توجه به اهمیت حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با در نظر گرفتن مزیت کشور ایران در این زمینه ، حوزه آب و نیرو ناشی از نیاز شدید جامعه بشر ، فولاد که نقطه آغاز صنعت می باشد و نهایتاً رویکرد به انرژی های نو و تجدید پذیر، کاهش آلایندگی و استفاده از انرژی پاک باعث گردید تا فعالیت های این مجموعه صنعتی بصورت استراتژیک و در راستای خدمت به جامعه، حول محور صنایع فوق شکل گرفته و  تداوم یابد .

حضور در تولید تجهیزات و اجرای زیر ساخت های اساسی یکی از مهمترین مسئولیت ها  و چشم انداز های این مجموعه می باشد  که از مهمترین دستاردهای آن می توان به ده ها پروژه اشاره داشت که بخشی از آنها به شرح ذیل می باشند:

               – تولید و اجرای هزاران کیلومتر خطوط انتقال نفت ، گاز و آب

               – ساخت بزرگترین جکت در خاورمیانه

               – ساخت بزرگترین سد خاکی در جهان

               – ساخت چهارمین برج مخابراتی بلند در جهان

               – اولین و تنها تولید کننده توربین های بادی در خاورمیانه

               – ساخت ساره راس برج میلاد

که جملگی برگه ای زرین از خدمات متعدد این گروه می باشد .

خانواده گروه صنعتی سدید را بیش از 4000 نفر نیروی انسانی متخصص و متعهد تشکیل می دهد که سرمایه اصلی این گروه به شمار می روند . همدلی، همکاری و تلاش مضاعف در مسیر اعتلاء و موفقیت سازمان رمز موفقیت این مجموعه صنعتی به شمار می آید .

 گروه صنعتی سدید در نتیجه احساس مسئولیت در قبال جامعه و محیط زیست و با ایجاد اشتغال پایدار ، سرمایه گذاری در تولید، تبدیل شرکت های زیرمجموعه به شرکت هایی دانش بنیان جهت ایجاد و ارتقا فن آوری ، توسعه فعالیت ها به ویژه ایجاد زیر ساخت های ضروری جامعه ، وظیفه خود را جهت  توسعه و ارتقا جامعه ادا می نماید.

 در انتها یاد آور میشود گروه صنعتی سدید بعنوان یک شرکت هولدینگ، طراحی و اجرای دو استراتژی اصلی را همانند سایر هولدینگ ها بر عهده دارد. این استراتژی ها عبارتند از:

  • تعیین ترکیب مناسب سبد دارایی یا پورتفوی( سرمایه گذاری و سرمایه برداری در راستای رشد و توسعه)
  • تعیین نحوه اداره و سرپرستی شرکتهای تابعه( سبکهای کنترل و تعامل)

در این راستا گروه صنعتی سدید با توجه به فرصتهای بیرونی و نیز بهره مندی از نقاط قوت داخلی، نسبت به سرمایه گذاری جهت ایجاد واحدهای استراتژیک کسب و کار مد نظر(Strategic Business Unit)، به طرق مختلفی همچون توسعه سبد محصولات شرکتهای مرتبط با کسب و کار مربوطه، خرید سهام شرکتهای مرتبط، سرمایه گذاری مستقیم، شراکت با شرکای مختلف و …اقدام می نماید.

امیر حسین کاوه