تشکیل کمیته فولاد از هفته آتی برای تعیین قیمت در بازار

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام‌ این خبر که از هفته آینده، کمیته فولاد برای تعیین قیمت آن در بازار تشکیل خواهد شد، اجرای شیوه‌نامه عرضه محصولات فولادی را عاملی برای کاهش قیمت‌ها دانست.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه کمیسیون عصر روز گذشته (چهارشنبه) در رابطه با قیمت فولاد و سیمان، اظهار کرد: در رابطه با قیمت فولاد و سیمان در کمیسیون عمران حاضر شدم و توضیحاتی درباره قیمت این دو کالا که در احداث ساختمان نقش دارند، ارائه دادم؛ نمایندگان حساسیت‌های دقیق و زیادی در حوزه مدیریت بازار فولاد و سیمان دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: طی دو ماه اخیر به منظور مدیریت و تنظیم بازار، شیوه‌نامه‌ای را در ستاد اقتصادی دولت اعمال کرده‌ایم که وقتی اجرا شد، منجر به کاهش قیمت‌ها گردید. در چند روز گذشته قیمت جهانی فولاد افزایش داشته که  نگرانی نمایندگان مجلس را در پی داشته است.

وی افزود: قانون این الزام را ایجاد کرده است که بایستی محصولات فولادی در بورس عرضه شود و همه تولیدکنندگان باید همه محصولات خود را بر اساس شیوه‌نامه فولادی در بورس عرضه کنند.

وزیر صمت با بیان اینکه اقدامات لازم را در راستای تنظیم بازار از هفته آینده انجام می‌دهیم، تصریح کرد: از هفته آینده  در کمیته فولاد تشکیل جلسه می‌شود تا عرضه فولادسازان را در بورس کامل کرده و قیمت آن در بازار متعادل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *