ادامه کاهش قیمت گاز در اروپا همزمان با مراحل پایانی ساخت خط لوله روسیه

داده های موسسه آمریکایی آیس ICE نشان می دهد که پس از بیانیه شرکت دولتی گازپروم روسیه در مورد امکان انتقال گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۲ در سال ۲۰۲۱، کاهش قیمت گاز در اروپا شتاب گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، داده های موسسه آمریکایی آیس ICE نشان می دهد که پس از بیانیه شرکت دولتی گازپروم روسیه در مورد امکان انتقال گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۲ در سال ۲۰۲۱، کاهش قیمت گاز در اروپا در معاملات روز پنجشنبه شتاب گرفته و به ۴۸۰ دلار در هر هزار متر مکعب رسیده است.

البته قیمت گاز در اروپا تا لحظه تنظیم این گزارش تا حدودی افزایش یافت و کمی بالاتر از ۴۹۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب یا ۴۱٫۰۷ یورو در هر مگاوات ساعت رسید (بر اساس نرخ فعلی ارز یورو نسبت به دلار، موسسه ICE قیمت ها را به یورو به ازای هر مگاوات ساعت ارائه می کند).

بر اساس این گزارش، کاهش کلی قیمت گاز در روز در حال حاضر ۹٫۴ درصد است.

هزینه قراردادهای آتی تحویل سپتامبر در مرکز TTF در هلند به ۵۰۷ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب یا ۴۲٫۳ یورو در هر مگاوات ساعت کاهش یافت. هزینه گاز تا انتشار این بیانیه ۵۲۷ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب بود. که تقریبا ۴ درصد بالاتر از شاخص فعلی بود.

پیش از این گازپروم روسیه گفته بود که ۵٫۶ میلیارد متر مکعب گاز می تواند از طریق خط لوله گاز نورد استریم Nord Stream 2 در سال ۲۰۲۱ صادر شود.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید