هفت محور برای سال رونق تولید در وزارت صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با تاکید بر ضرورت جایگزینی معدن با نفت گفت: امسال ۷ محور برای سال رونق تولید در وزارتخانه در نظر گرفته شده و در آن ۳۴ برنامه عملیاتی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی امروز ۳۱ شهریور ۹۸ در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو ضمن بیان این مطلب گفت: امسال ۷ محور برای سال رونق تولید در وزارتخانه در نظر گرفته شده و در آن ۳۴ برنامه عملیاتی شده است.

وی افزود: یکی از محورها، توسعه معادن و صنایع معدنی است که در آن، موضوعاتی همچون اکتشاف، تکمیل زنجیره فلزات اساسی، توسعه معادن کوچک و غیره مطرح است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آغاز نهضت ساخت داخل در کشور، گفت: این روند، اقدام بزرگی است که می تواد صنعت را بالیده و فعال کند و اشتغال را تحت تاثیر محسوسی قرار دهد. خوشبختانه در این میان، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها وارد شده اند.

وی افزود: قرار است تا سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۰ میلیارد دلار از بخش واردات به حوزه ساخت داخل اختصاص یابد. در این راستا، پیشنهاد کرده ایم در هر نمایشگاهی، پیوست ساخت داخل و بستر حضور شرکت های دانش بنیان فراهم شود.

رحمانی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حفظ تولید، کار جهادی است، اظهار داشت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت بر این موضوع تاکید کرده ایم و در همه روزهای هفته حتی تعطیلات، کار را ارجح دانسته ایم.

وی ادامه داد: از نظر ما، سلامت کاری مهم است چرا که کار مقدس است. بنابراین مدیران اجازه ندهند کار آلوده شود.

ایمیدرو و جایگزینی بخش معدن با نفت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر قابلیت جایگزینی بخش معدن با نفت را جدی گرفته ایم، گفت: ایمیدرو به عنوان یکی از جلوه های این موضوع، قرار گرفته و علاوه بر آن، در بخش خصوصی نیز بر آن تاکید داریم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اغلب معادن در مناطق محروم است، سیاستی ابلاغ کرده ایم تا استخدام نیروها از بومیان منطقه باشد مگر اینکه نیاز به نیروی تخصصی باشد.

رحمانی گفت: گردش های مالی واحدهای تولیدی باید در استان ها باشد. همچنین تامین تدارکات واحدهای تولیدی تا حد ممکن از همان مناطق انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید