ماموریت هیات قضایی مجرب برای رسیدگی به پرونده شرکت سدید

یکی از قدیمی‌ترین پرونده‌های قضایی بازار سرمایه که حدود ۲۵ سال است مفتوحه است و ۶۰ هزار سهامدار شرکت سدید در بازار سرمایه ذینفع آن هستند پرونده بازگشت ۳۳درصد سهام شرکت فراب به شرکت سدید است که در اوایل سال پیش بعد از دو مرحله رد درخواست اعاده دادرسی(ماده ۱۸) و یک مرحله اعمال ماده ۴۷۷(ماده ۱۸سابق) حکم قطعی گرفته و دفتر انتقال سهام نیز توسط شعبه اجرای احکام امضا شده است که بدستور رییس محترم قوه متوقف گردید.

آخرین وضعیت پرونده چیست و در چه زمانی مختومه خواهد شد؟

سخنگوی قوه قضاییه گفت: پرونده سدید، پرونده‌ای متعدد بوده است که با دستور رئیس قوه قضاییه هیات قضایی مجربی مامور بررسی آن شده اند.

آقای غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پرونده شرکت سدید پس از ۲۵ سال همچنان مفتوح است؟ افزود: این پرونده ۲۵ سال نیست و ممکن است اختلافات در مجموعه آن ریشه ۲۵ ساله داشته باشد، اما زمان تشکیل پرونده برای ما مهم است.

وی گفت: پرونده‌های متعدد را نباید در این پرونده به هم گره زد چرا که مرتب در این پرونده بزرگ، پرونده‌های دیگری تشکیل شد و حکم صادر شده است و ما در این پرونده با تعدد پرونده مواجه بودیم، اما رسیدگی آن ۲۵ سال نبوده و به مراتب کمتر بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: با این حال با دستور رئیس قوه قضاییه قضاییه هیات قضات مجربی از قضات عالی رتبه کشور مامور شدند تا موضوع پرونده را بررسی و اظهار نظر کنند و اظهار نظر این هیات آماده شد و به زودی تقدیم رئیس قوه قضاییه می‌شود و فکر می‌کنیم تعیین تکلیف پرونده، زمان زیادی نخواهد داشت.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *